Zalety diety cytrynowej

0
2792

Dieta cytrynowa posiada przede wszystkim właściwości oczyszczające, jednak – jak każda dieta – pozwala stracić nadmiar kilogramów: w tym przypadku można schudnąć nawet cztery kilogramy w ciągu jednego tygodnia. Dieta cytrynowa to prosty, bezpieczny i skuteczny sposób, by oczyścić organizm z toksyn i zrzucić nadmiar kilogramów.

Zalety diety cytrynowej

Współczesny tryb życia sprawia, że w organizmie człowieka często gromadzą się toksyny i złogi. Nawet regularna i racjonalna dieta nie jest w stanie uchronić nas przed niekorzystnym wpływem środowiska. Toksyny znajdują się w znacznej ilości produktów, które codziennie spożywamy.

Skuteczną walką z toksynami jest dieta cytrynowa. Alternatywa ta pozwala dodatkowo stracić nadmiar kilogramów, w szczególności wody, która w nadmiarze okazuje czynnikiem niekorzystnym.

Dieta cytrynowa posiada wiele zalet, a co ważniejsze, jest bezpieczna i skuteczna. Pierwszą kwestią jest to, że nie opiera się ona na sztucznym pożywieniu ani głodówce, ale na naturalnym produkcie, jakim jest cytryna. Włączając ten zdrowy, bogaty w witaminy owoc do codziennego jadłospisu przez okres siedmiu dni, skutecznie można oczyścić organizm z toksyn, poprawić wygląd cery i własny nastrój, a przy tym skutecznie i trwale schudnąć.

Skuteczny detoks

Dieta cytrynowa jest bardzo prosta i polega na włączeniu do jadłospisu soku z cytryny. Ponadto należy pamiętać, że konieczna jest zróżnicowana, zbilansowana i racjonalna dieta, najlepiej lekkostrawna. Należy pamiętać, by podczas detoksu zjadać wyłącznie produkty naturalne. Szczególnie ważny jest fakt, aby ostatni posiłek, czyli kolację zjadać najpóźniej trzy godziny przed pójściem spać.

Dopełnieniem codziennego jadłospisu jest sok z cytryny oraz optymalna ilość płynów w postaci lemoniady z cytryny, niegazowanej wody mineralnej oraz ziołowych herbatek.
Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie diety cytrynowej przez okres dziesięciu dni – w tym czasie należy spożyć łącznie trzydzieści cytryn.

W dniu pierwszym i dziesiątym zjadamy jedną cytrynę, w dniu drugim i dziewiątym – dwie cytryny, w dniu trzecim i ósmym – trzy cytryny, w dniu czwartym i siódmym – cztery cytryny, w dniu piątym i szóstym – pięć cytryn.
Ponadto istnieje alternatywne rozwiązanie, czyli dieta dwunastodniowa, podczas której należy spożyć aż dwieście cytryn.
W dniu pierwszym i dwunastym po pięć cytryn, w dniu drugim i jedenastym – po dziesięć, w dniu trzecim i dziesiątym – po piętnaście,
W dniu czwartym i dziewiątym – po dwadzieścia, a w dniu piątym, szóstym, siódmym i ósmym – po dwadzieścia pięć cytryn.
Najważniejszym składnikiem jest sok z cytryny, który należy wycisnąć i wypić. Jeśli okazuje się zbyt ciężki, można rozcieńczyć go wodą i dodać łyżeczkę miodu. Nie należy używać cukru.

Co daje dieta cytrynowa?

Stosując dietę cytrynową, można bezpiecznie i skutecznie oczyścić organizm z toksyn, czego efektem będzie lepsze samopoczucie, wzrost sił witalnych i przypływ energii.
Dieta ta jest także polecana jako wspomaganie kamicy nerkowej, osteoporozy oraz w przypadku konieczności podniesienia odporności organizmu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
Dieta cytrynowa pozwala skutecznie stracić nadmiar kilogramów, przede wszystkim poprzez skuteczne zmniejszenie łaknienia. Ponadto stosowanie soku z cytryny korzystnie wpływa na wygląd zębów, zapobiega paradontozie, a także pozwala wyleczyć skórę głowy m.in. z łupieżu.