Jesienne suplementy. Które warto stosować?

0
3911

Każdego dnia w mediach aż roi się od reklam różnego rodzaju suplementów diety. I doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że z wielu z nich nie musimy korzystać, bo naturalnie jesteśmy w w stanie dostarczyć organizmowi to, czego potrzebuje. Ale nie zawsze. Szczególnie jesienią. Czego wtedy nam brakuje? I co warto włączyć w postaci suplementu?

Jesień – pora osłabienia

Mało kto z nas lubi jesień. I nawet, jeśli jest złota i dość słoneczna, nasz organizm odczuwa jej skutki. W okresie jesieni częściej chorujemy, stajemy się bardziej depresyjne, nie mamy chęci do pracy, nasze ciśnienie wariuje jak oszalałe, stawy się odzywają, oczy szybciej męczą. I choćbyśmy nie wiadomo jak dbały o naszą dietę, okazuje się, że pewnych składników i tak nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi w odpowiedniej dawce czy proporcjach.

Po pierwsze witamina słońca

Witamina D3 to nie tylko kwestia zdrowych kości. To również witamina dbająca o prawidłową pracę naszego serca i prawidłowy poziom ciśnienia tętniczego. Poza tym, to właśnie jej niedobór jest często przyczyną poczucia ospałości, braku energii i siły. I problem w tym, że witaminę tę mamy dzięki słońcu, którego jesienią bardzo nam brakuje. Wiosną i latem pobieramy jego energię i pod skórą przetwarzamy, produkując między innymi właśnie witaminę D. Jesienią jednak słońce świeci niżej i krócej i nie jesteśmy w stanie skumulować jego energii w odpowiedniej dawce. Dlatego wybierając suplementy na jesień, w pierwszej kolejności pamiętajmy o witaminie D.

Coś na odporność

Ta jesienią zawsze spada i stajemy się bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju infekcje. Oczywiście od czasu do czasu trzeba je przejść, ale warto zadbać o to, by atakowały nas rzadziej i przebiegały łagodniej. W tym celu warto stosować suplementy wspierające nasz układ immunologiczny. A po co konkretnie warto sięgać? Takimi najbardziej popularnymi, ale też i najbardziej skutecznymi są tran i propolis – czyli pszczeli pyłek. Pierwszy dostaniesz w postaci kapsułek – nie musisz więc martwić się o smak, a drugi na przykład w postaci kropli, nie będziesz więc musiała go samodzielnie przygotowywać.

Suplementy na zdrowe oczy

Jesień i zima to również czas, kiedy nasze oczy muszą wykonać wytężoną pracę. Gdy brakuje nam światła słonecznego, to sztuczne sprawia, że oczy szybciej się męczą. Poza tym, jesienią trudno jest zadbać o to, by w naszym jadłospisie często znajdywały się czarne owoce – tak kluczowe właśnie dla oczu. Bogate w witaminy, minerały a także antyoksydanty pełnią funkcje ochronne i dbają o prawidłowe widzenie. Dlatego w tym właśnie okresie dobrze jest włączyć suplementy oparte na jagodach, borówkach, czy aronii. A jeśli do tego zawierają witaminę D i A pomogą ci także z jesienną chandrą.

Koniec ze skokami ciśnienia

Skoki ciśnienia i napływające nad cały kraj niże atmosferyczne wpisane są w charakter polskiej jesieni. I choćbyśmy nie wiadomo co robili, nie jesteśmy w stanie się przed nimi uchronić. Ty możesz jednak uchronić się przed skutkami atmosferycznych zmian, takich jak spadek nastroju, brak energii, poczucie przybicia, niepokój, wewnętrzne rozbicie. Gdy to wszystko odczuwasz, to znaczy, że pogoda negatywnie wpływa na twój układ nerwowy i psychikę. A pomoże ci odpowiednia kompozycja składników, które działają kojąco na nerwy, a jednocześnie dodają wewnętrznej energii i podbudowują psychikę. Takich kompozycji znajdziesz w aptece niewątpliwie wiele. Wybierając spośród nich, upewnij się, że mają magnez z kompleksem witaminy B, a także lecytynę, która doskonale odżywia układ nerwowy. Jeśli do tego zawierają znane zioła czy wyciągi roślinne, tym szersze będzie ich działanie.

Jeśli zbliża się jesień i wiesz, że za chwilę braknie w twoim organizmie składników, które ciężko będzie ci dostarczyć naturalnie czy też w odpowiedniej kombinacji, nie obawiaj się sięgnąć po suplement diety. To, że znajdziesz je w aptece, daje ci gwarancję, że jest bezpieczny dla organizmu. Pomóż więc sobie i uchroń się przed niedoborem ważnych dla organizmu składników.