Gdy problem ze wzrokiem przeszkadza w treningu

0
2666

Na problemy ze wzrokiem cierpi coraz więcej osób. Niektórzy rodzą się z wadami, inni nabywają je wraz z wiekiem. Bez względu na to jednak, jakie mają podłoże, potrafią skutecznie przeszkadzać w trenowaniu. Jak sobie z nimi radzić?

Okulary – przeszkadzają i dekoncentrują

Jedną z najbardziej popularnych metod korekcji wad wzroku są okulary. Te jednak podczas treningu nie sprawdzają się najlepiej. Żeby wyraźnie widzieć, musisz przecież mieć je dobrze usadowione na nosie. Tymczasem ćwicząc, bez względu na to, jakie to są ćwiczenia, sprawiasz, że przesuwają się i ciągle musisz je poprawiać, by nie spadły. To nie tylko przeszkadza, ale również bardzo dekoncentruje. A przecież podczas ćwiczeń koncentracja jest szalenie ważna. Trzeba cały czas pilnować utrzymania odpowiedniej pozycji, oddechu czy napięcia mięśni. Inaczej można zrobić sobie krzywdę i nabawić się kontuzji.

Szkła kontaktowe – one również nie są najlepsze

Oczywiście są znacznie wygodniejsze podczas różnego rodzaju ćwiczeń niż okulary. Pomijając ryzyko, że szkło nam wypadnie czy się zsunie, to właściwie nie musimy się martwić ciągłym jego poprawianiem. Ale już gdy zaczynamy się pocić, a pot napływa nam do oczu pojawia się problem. Poza tym, soczewki odpadają, gdy uprawiamy sporty wodne, korzystamy z sauny czy jacuzzi. I zdecydowanie nie sprawdzają się w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Ortokorekcja wzroku

Jeśli masz wadę wzroku, przez co treningi przestają cię cieszyć lub nawet ich nie zaczęłaś, najwyższa pora coś z tym zrobić. Najlepiej zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami korekcji wzroku, które pozwolą ci swobodnie trenować i cieszyć się życiem. Jedną z takich metod jest ortokorekcja wzroku. Ortokorekcja jest metodą w pełni bezpieczną i bezinwazyjną. Polega na wyprodukowaniu specjalnych soczewek, które zakłada się na noc! Podczas snu modelują one rogówkę do prawidłowego kształtu, który utrzymuje się aż do 40 godzin. Dzięki temu w ciągu dnia nie ma konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych, by doskonale widzieć.

Korekcja laserowa

Ortokorekcja wzroku to metoda bardzo skuteczna i ciesząca się coraz większą popularnością. Jednak nie wszystkim osobom opcja ta odpowiada. Choć to nie boli, nie męczy oczu i nie powoduje podrażnień, wiąże się z ryzykiem, że zwyczajnie zapomnimy o założeniu soczewki. Jeśli i ty jesteś osobą, której zdarza się o różnych rzeczach zapominać, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie korekcja laserowa. Zabieg ten nie trwa długo, jest w pełni bezpieczny, nie wymaga hospitalizowania, a czas rekonwalescencji po nim jest naprawdę krótki. Poza tym, korekcja laserowa skutecznie usuwa wadę wzroku podczas pierwszego i jedynego zabiegu. I co bardzo ważne, po korekcji laserowej nie ma żadnej konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych.

Bezpieczeństwo priorytetem

Zarówno ortokorekcja jak i korekcja laserowa są metodami w pełni bezpiecznymi. Jeśli chodzi o soczewki, te wykonane są z tworzywa, które przepuszcza gaz i w związku z tym dba o odpowiedni poziom dotlenienia oka. Dlatego rano oczy są wypoczęte i gotowe do wyraźnego widzenia. Korekcja laserowa jest natomiast przeprowadzana za pomocą niezwykle precyzyjnego lasera, który pracuje w połączeniu z programem komputerowym indywidualnie dostosowywanym do pacjenta. Też więc jest metodą w pełni bezpieczną i niezwykle skuteczną.

Jeśli jesteś osobą aktywną lub właśnie zaczynasz swoją przygodę z treningiem, a dość masz ograniczeń związanych z wadami wzroku, może czas zdecydować się na bardziej zaawansowane metody korekcji – w pełni bezpieczne, gwarantujące pełną satysfakcję i możliwość bycia aktywnym przez cały dzień.